KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989432
nr 1398 9432
Lars Wager
(1896-1986), Finland
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 64x52cm, yttermått inklusive ram: 76x65cm
Lars Wager, finländsk bildkonstnär och operasångare född 1896 i Sundsvall, död 1986 i Helsingfors.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 24 maj 2021
kl 19:40:52
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Lars Wager
Läs mer om Lars Wager